Mikrocement, jaka jest cena? Ile kosztuje Fit Cemento?

Nowoczesny design w aranżacjach wnętrz skłonił producentów materiałów budowlach do poszukiwania materiałów podłogowych bezspoinowych. Jako pierwsze otworzyły sobie drogę żywice epoksydowe czy poliuretanowe, przeznaczone pierwotnie do wykańczania pomieszczeń technicznych. Było to dość kuriozalne. Ktoś pomyślał, a czemu nie? Odwaga i wolność myślenia designerów przeniosła to co mogło być tylko w półmroku na pełne światło dzienne do salonów mieszkań. To uwolniło kolejne kroki. Zatapiane w żywicy wzorzyste metaloplastyki czy ostatnio zdjęcia zatopione w żywicy , czyli posadzki 3D. Równolegle miłośnicy modernizmu w pierwotnej odsłonie wciąż poszukiwali materiału nowoczesnego lecz bardziej zbliżonego do klasyki betonu. 

 

26 września 2017

Co to jest mikrocement Fit Cemento

Nie sposób jednym zdaniem odpowiedzieć na to pytanie. Uzależnione jest to od inwestycji. Jakie mamy podłoże pod mikrobeton, mikrocement czy beton woskowany, czy jest to podłoga w holu hotelowym, salon w mieszkaniu, czy może schody na piętro, a może blat kuchenny albo nocna lampka. Zakres prac ma znaczenie, powierzchna również. Mikrocement Fit Cemento można położyć na każdą stabilną powierzchnię jak beton, drewno, ceramikę, tynk, szkło, stal, płyty drewnopochodne. Zakup kompletnego zestawu materiałów  to średnio sto złotych za jeden metr kwadratowy. Gdyby ktoś zdecydował się zamówić usługę montażu Fit Cemento na podłodze, to cena robocizny wyniesie około sto pięćdziesiąt złotych za jeden metr kwadratowy. Pozostają jeszcze koszty przygotowania podłoża. Odpowiadając na pytanie: mikrocement cena?, przyjmujmy do kosztorysu między dwieście pięćdziesiąt, a dwieście osiemdziesiąt złotych za jeden metr kwadratowy podłogi, a nasz budżet będzie wyważony. 

Fit Cemento cena?

Mikrocement, mikrobeton, beton woskowany, microcement, microcemento, mikrocimento

Tak zrodził się mikrocement, czyli beton cienkowarstwowy, mieszanka cementowo polimerowa z domieszką minerałów. Ma on również inne nazwy, w Polsce mikrobeton lub beton woskowany, we Francji beton cire, w Hiszpanii microcemento, w Portugalii mikrocimento. Każdy produkt ma swój niepowtarzalny deseń. Twórcom Fit Cemento udało się uzyskać powierzchnię, która bliska jest betonowi naturalnemu i nie trąca efektem stiuku weneckiego czy marokańskiego Tadelaka, uznając, że stiuk to stiuk, a beton to beton.

Mikrocement cena, ile kosztuje