Mikrocement Fit Cemento nie tylko na podłogę.

Mikrocement na stoły, fronty meblowe, blaty kuchenne, galanterię.

Mikrocement na stoły, fronty meblowe, blaty kuchenne, galanterię.
26 października 2018

Kolejne zastosowanie mikrocementu Fit Cemento - meble. To okazja dla pasjonatów kreowania form i płaszczyzn, hobbystów lubiących "zrobić coś z niczego". Na przykład podstawka na konfitury, czy patera na stół. Formy możemy tworzyć z drewna, płyt, stali, betonu, kamienia i pokryć elastycznę powłoką mikrocementowę. Możemy również ulepić coś własnymi rękami. 

Mikrocement Fit Cemento jest materiałem o szerokim zastosowaniu. Chcąc wykonać betonowy stół samodzielnie, należy przygotować z dowolnego materiału odpowiednio sztywną konstrukcję. Przygotowując ją trzeba pamiętać iż mikrocement tworzy powłokę o grubości 2-3 mm. Pamiętajmy aby krawędzie nie były ostre. Na krawędziach potrzebować będziemy grubszej warstwy Fita.

Mikrocement Fit Cemento - jak to wykonać?

Pierwsza czynność to gruntowanie podłoża. Kolejna to nakładanie FC Plain dwukrotnie. Następna to zabezpieczenie FC WR oraz lakierowanie powłoki. Tak w skrócie. W kolejnych blogach wrócimy do tematu aplikacji Fit Cemento, aby skupić wyłącznie się na szczegółach wykonania kolejnych warstw technologii mikrocementu.

Co dalej? Jak położyć mikrocement Fit Cemento na meble?