mikrocement na posadzce
mikrocement w Madeline
mikrobeton w użyteczności publicznej

Czy posadzka z mikrocementu sprawdzi się w kawiarni

Zalety mikrocementu w lokalu użytkowym

09 listopada 2019

Podłoga z mikrocementu w użyteczności publicznej jak sama nazwa wskazuje, będzie użytkowana przez większą ilość osób niż dzieje się to w domu. Z uwagi na ten fakt należy dobrze przemyśleć projekt takiego wnętrza. Kluczowy jest dobór koloru co za tym idzie też struktury do specyfiki miejsca i sposobu jego użytkowania.

Podłogi betonowe w lokalach użytkowych jak restauracje, hotele, cukiernie, kawiarnie itp. z całą pewnością wymagają innego traktowania niż ma to miejsce w domu czy mieszkaniu. Warunki jakie w nich panują są znacznie mniej korzystne.

W takich miejscach musimy zadbać o odpowiedni system wycieraczek wejściowych, które oczyszczą obuwie wchodzących oraz  zabezpieczenie nóżek wszystkich mebli stojących i ruchomych  podkładkami filcowymi.

Powierzchnia mikrocementu jest systemowo wielowarstwowo zabezpieczona przeciwko wnikaniu zanieczyszczeń oraz ścieraniu. W przypadku uszkodzenia mechanicznego, które może się wydarzyć podczas użytkowania należy miejsca uszkodzone zabezpieczyć tak aby wraz z wodą ze zmywania zanieczyszczenia nie przedostawały się wgłąb warstw mikrocementu. Co zrobić dalej? Nasi eksperci dobiorą najlepszą metodę naprawczą - napisz lub zadzwoń

Jak pielęgnować podłogę z mikrocementu? Czym zmywać posadzkę z mikrocementu w kawiarni czy restauracji? Czy podłogę z mikrocementu w użyteczności publicznej trzeba odświeżać?

Jak użytkuje się podłogę z mikrocementu w sklepie, biurze czy klubie?

Pielęgnacja podłogi z mikrocementu w lokalach użytkowych jest czynnością bardzo łatwą. Są to płaszczyzny gładkie i bezspoinowe, więc zaleganie w nich brudu jest zniwelowane do minimum. Wystarczy stosować się do kilku podstawowych wskazówek, aby cieszyć się piękną podłogą przez długie lata. Podłogę odkurzamy, tak aby nie zalegały na niej drobinki piasku. Zmywanie powierzchni z całą pewnością ułatwi środek pielęgnacyjny rekomendowany do podłóg betonowych, który rozcieńczamy z wodą, podłogę zmywamy płaskim mopem. Ważne jest także, okresowe nakładanie na powierzchnię mikrocementu środka pielęgnacyjnego w postaci wosku. Woskowanie powierzchni ma za zadanie uzupełnienie powłok zabezpieczających mikrocement takich jak np. niewielkie ryski, jak również ułatwia później zmywanie podłogi. Częstotliwość nakładania wosku nie jest narzucona obligatoryjnie, jest ona uzależniona od specyfiki miejsca.

Tak użytkowana i zadbana podłoga z mikrocementu będzie ozdobą każdego wnętrza przez wiele lat.

Na dowód tego zachęcamy do odwiedzenia jednej z naszych realizacji, Cukiernio-kawiarni Madeline w Białymstoku przy ul. Grochowej.

 

Podłogi z mikrocementu cieszą się coraz większą popularnością.

Już od dawna obserwowane  w zagranicznych magazynach wnętrzarskich piękne podłogi z mikrocementu zadomowiają się w polskich apartamentach. Coraz więcej inwestorów sięga po to nowoczesne rozwiązanie. Mikrocement wszedł do naszych salonów. Rozprzestrzenia się poprzez sypialnie, domowe gabinety, korytarz, kuchnię i łazienkę tworząc jedną piękną przestrzeń będącą doskonałym tłem dla mebli i innych elementów dekoracyjnych. Jest estetyczny i  bardzo łatwy w sprzątaniu. Wreszcie chcemy go też w miejscach, które często odwiedzamy, w ulubionej kawiarni, restauracji, pubie, u fryzjera, dentysty czy w salonie odnowy biologicznej.

Wszędzie tam może być zastosowany!

Z mikrocementu może być wykonana podłoga, ściana, drzwi, ale taż inne elementy dekoracyjne, które będą świetnym dopełnieniem wystroju wnętrza. Mogą to być meble i stoły w restauracji, blaty czy też lada w pubie, dekoracyjne lampy, przepierzenia, parawany i drobna galanteria jak np. świeczniki czy donice.

Mikrocement doskonale komponuje się ze wszystkimi materiałami.

Mikrocement  tworzy przeróżne style we wnętrzach od rustykalnych, loftowych,  industrialnych, eko, poprzez klasyczne i glamour, aż do nowoczesnych i minimalistycznych. Dlatego jest też idealnym tworzywem do wykorzystania w sektorze użyteczności publicznej.

 

Podłoga z mikrocementu Fit Cemento Plain w cukierni Madeline w Białymstoku

Posadzka z mikrocementu w kolorze Light Grey zabezpieczona top coat Mat

Podłoga z mikrocementu Fit Cemento Plain zabezpieczona woskiem matowym

 

podłoga użytkowa w kawiarni