1.Taras z mikrocementu Fit Cemento Outdoor.

2. Czy taras z mikrocementu wytrzyma w naszych warunkach klimatycznych? Czy to możliwe, że taras z mikrocementu Fit Cemento nie pęka na zewnątrz?

 

02 kwietnia 2019

Możemy przyjąć, że mikrocement Fit Cemento nie potrzebuje specjalnego gruntu. Skoro tak dobrze przylega do różnych podłoży, to w jakim celu stosować dodatkowe materiały i wykonywać dodatkowe czynności? Właściwie temat można by zamknąć, lecz są specyficzne sytuacje dla których grunt pod mikrocement jest niezbędny. Nie z powody cech mikrocementu lecz bardziej z powodu cech podłoży. Jedną z cech podłoży jest nasiąkliwość. W niektórych sytuacjach to pożądana cecha, na przykład gdy chcemy uzyskać specyficzne efekty estetyczne. 

Jakie podłoże jest najlepsze pod taras z mikrocementu?

Jakie problemy możemy spotkać przy wykonywaniu tarasu z mikrocementu ?

Najlepszym podłożem do aplikacji dekoracyjnej masy mikrocementowej Fit Cemento jest trwała, niepyląca, mocna, monolityczna płyta betonowa o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych... Najlepiej jest jeśli płyta nie ma pęknięć, ani łączeń/dylatacji wynikających np. z dolewania dodatkowego odcinka płyty. W zależności jednak od danej sytuacji istnieją metody naprawcze, jeśli takowe pęknięcia 

Ważne wskazówki w aplikacji mikrocementu Fit Cemento Outdoor na tarasie!

Porównując koszty, to grunt akrylowy jest zdecydowanie tańszym produktem niż epoksydowy. Jakość podąża za ceną. Jeżeli nie jesteśmy pewni podłoża, nie mamy doświadczenia, weźmy epoksyd.

Jak pielęgnować taras z mikrocementu? Czy taras z mikrocementu trzeba odświerzać?

Taras wykonany z mikrocementu jest płaszczyzną bezspoinową, co daje mu ogromną przewagę nad tarasami wykonanymi z płytek ceramicznych. Nie posiadając fug, które stąd inąd są trudne w czyszczeniu i są dobrą pożywką dla wzrostu mchów i innych porostów szczególnie od północnej strony, tarasy z mikrocementu są idealne w czyszczeniu. Zaletą tarasów wykonanych z mikrocementu jest niewątpliwie brak konieczności okresowej regeneracji powierzchni tarasu, w przeciwieństwie do np. tarasów wykonanych z drewna, które takiej impregnacji wymagają dwa razy do roku. Po aplikacji mikrocementu i zakończeniu procesu dojrzewania do 10 dni, nie istnieje też zjawisko dziwnego plastikowego zapachu, który towarzyszy podczas nagrzewania się od słońca tarasów z kompozytów. Mineralny skład masy mikrocementowej Fit Cemento oraz inne jego wzbogacające składniki powodują, że taras z mikrocementu jest odporny na wnikanie wilgoci a wraz z nim brudu. Pielęgnacja tarasu z mikrocementu sprowadza się do mycia go płaskim mopem z dodatkiem delikatnego detergentu.

 

Nie odpada i jest elastyczny! Aby pochwalić się dobrą adhezją jakiegokolwiek materiału, producenci stosują wszelakie polimery, nazwijmy to lepiszcza, pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Nasza skóra jest elastyczna ponieważ posiada polimery. Drzewo wygina się przy silnym wietrze a elastyczność daje celuloza, czyli polimer. Polimery są powszechne w naszym otoczeniu. Poza wysoką kohezją posiadają również dobre cechy adhezyjne. Dlatego dodanie odpowiedniego polimeru do mieszanki cementu z minerałami powoduje że 2 mm warstwa betonu jest elastyczna i trwale związana z podłożem. 

Płyta betonowa jako podłoże pod mikrocement

Grunt epoksydowy z posypką piaskową

Impregnacja przeciwwilgociowa na tarasie z mikrocementu